З 1 січня 2020 р. у Польщі зросте мінімальна зарплата | Робота у Польщі

З 1 січня 2020 р. у Польщі зросте мінімальна зарплата

Польща продовжує працевлаштовувати українців, надаючи їм не лише вигідні умови праці, а й гідну заробітну плату. За різними даними в Польщі працює більше 2 мільйонів українських заробітчан, а з кожним роком їхня кількість збільшується. Нікому не секрет, що мінімальна зарплата в Польщі в рази більша, аніж в Україні, а з 1 січня 2020 року вона знову зростатиме. Про цю інформацію повідомляють польські інсайдери, які запевнюють, що заробітні зміни торкнуться усіх сфер та різних видів діяльності у країні. Українські громадяни тепер матимуть можливість заробляти в сусідній країні ще більше.

Цього року уряд Польщі вже анонсував підвищення мінімальної зарплатні. Ще наприкінці травня Міністерство праці заявило, що вже з 2020 року мінімальна зарплатня в Польщі повинна становити 2 450 злотих.

Однак рішення переглянули і тепер уряд остаточно затвердив розмір мінімальної зарплатні на 2020 рік. Вона становитиме 2 600 злотих брутто, що значно більше від заявленої раніше суми.

Відтак, вже з січня 2020 року мінімальна зарплата в Польщі становитиме 2 600 злотих брутто/місяць. Тобто зросте, у порівнянні з теперішньою мінімалкою на 350 злотих (15,6%).

Відповідно зросте й платня за годину роботи, яка у 2020 році складатиме мінімум 17 злотих брутто/год.

Зверніть увагу! Оподаткуванню в Польщі підлягають не лише громадяни цієї країни, а й усі іноземці, які офіційно працевлаштовані на території Польщі. В обов’язковому порядку зобов’язані сплатити податок у Польщі також ті особи, які не мають постійного місця проживання в Польщі, або які проживають на даний момент на території іншої держави, однак протягом певного часу отримували дохід у Польщі

Хочемо зауважити, що мінімальна заробітна плата Польщі не включає додаткові нарахування, зокрема це:

  • Виплата у зв’язку втратою працездатності;
  • Оплата нічних годин праці;
  • Виплата допомоги у зв’язку з виходом на пенсію та інвалідністю;
  • Винагорода за понаднормові години роботи.

 

Працівник повинен пам’ятати, що існує ряд випадків, коли він може претендувати на надбавки до своєї місячної заробітної плати. Перш за все, слід знати, що існують обов’язкові надбавки до зарплати, передбачені законодавством та прописані в Трудовому кодексі Польщі та необов’язкові, про виплату чи невиплату яких приймає рішення особисто роботодавець.

Leave a Reply