В яких країнах українським громадянам найпростіше отримати роботу | Робота у Польщі

В яких країнах українським громадянам найпростіше отримати роботу

Українські фахівці все частіше зіштовхуються з проблемою неможливості знайти роботу. Тому сотні тисяч громадян шукають варіанти працевлаштування за межами нашої країни. У той же час в Європі спостерігається дефіцит трудових ресурсів, тому українцям виявляється цілком реально знайти гідну роботу за кордоном.

Робота за кордоном без знання мови: Польща очолює рейтинг найпопулярніших країн, куди їдуть працювати українці. За рахунок географічної близькості до України, а також підвищеного попиту на ринку праці, ця країна вважається однією з найпривабливіших не тільки для сезонних робіт, а й для більш тривалого працевлаштування. Крім того, попит на українських заробітчан обумовлений ще й тим, що самі поляки часто виїжджають в європейські країни на заробітки. Тому місцеві із задоволенням приймають українських мігрантів до себе.Найменша зарплата для трудового мігранта – приблизно 500 євро. Але ця сума виросте, якщо працівник:
володіє затребуваною професією;

 • володіє польською мовою;
 • знає англійську мову;має достатній досвід роботи.Так, в середньому, працівники торговельної сфери отримують 550 євро, будівельної – 670 євро, а інженери та IT-фахівці – від
 • 1000 євро.Знайти роботу можна за допомогою спеціалізованого агентства або самостійно на польських сайтах.

Щоб поїхати на роботу в Польщу потрібні наступні документи:

 • діючий закордонний паспорт;
 • запрошення на роботу (дозвіл);
 • робоча віза класу D(діє 6 місяців);
 • за потребою дипломи, сертифікати для підтвердження кваліфікації.

По закінченню терміну дії робочої візи українці можуть безкоштовно отримати Воєводський дозвіл, який дає право працювати на території країни протягом 12-36 місяців. Найпопулярніші вакансії для українців в Польщі:

 • будівництво (муляри, штукатури, різноробочі);
 • сфера послуг (перукарі,майстри манікюру, продавці, візажисти, офіціанти);
 • промисловість (пакувальники);
 • сільськогоспадарьска галузь (сезонні працівники, трактористи, інженери для обслуговування технічки,збирачі овочів і фруктіі); медицина;освіта;IT-сфера;трансплртні перевезення.

Догляд за дітьми і людми похилого віку.

Робота за кордоном: Фінляндія

Основний вид зайнятості в Фінляндії – сезонний збір ягід, грибів і картоплі. Така робота актуальна від двох тижнів до кількох місяців. Людей потрібно багато, адже більше 80% площі цієї скандинавської держави займають ліси, в яких ростуть морошка, чорниця, брусниця і журавлина. Плоди часто збираються групами, а після здаються фінським або естонським скупникам.

Найпопулярнішою і високооплачуваною роботою вважається збір полуниці у Фінляндії. Шукати роботу тут потрібно завчасно – за 1,5-2 місяці. Остаточні списки українських працівників тут формують приблизно з початку грудня і до кінця лютого.

Які потрібні документи:

 • Український паспорт і закордонний паспорт (копії всіх сторінок);
 • фото на білому фоні;
 • заповнена анкета, яку можна завантажити онлайн на сайті візового центру;
 • медична страховка.

Ще одна затребувана галузь в Фінляндії – сільськогосподарський сектор. У цій країні налічується близько 50 тисяч фермерських господарств, тому трудовим мігрантам з України не складно знайти роботу в цій країні.

В середньому зарплатня становить від 1 до 2 тисяч євро на місяць.

Робота за кордоном: Португалія

Середня зарплата в Португалії становить 1200 євро на місяць. Дозвіл на роботу видається на основі запрошення від роботодавця і контракту. Після його отримання можна сміливо думати про оформлення робочої візи.

Найбільш затребувані професії в Португалії для українців: сезонні робітники, наукові співробітники, лікарі, юристи.

Влада і жителі Португалії дуже лояльно ставляться до трудових мігрантів, а вартість життя в країні дозволяє щомісяця відкладати заощадження.

Робота в Німеччині для українців

Німеччина є однією з найбільш економічно розвинених країн в Європі. Тому і зарплата тут буде найбільш висока. Але влаштуватися на роботу в цю країну не дуже просто: спочатку влада повинна переконатися, що на вакансію не претендують кандидати з Німеччини, а після з інших європейських країн. Тільки після подібної перевірки роботу може отримати українець.

А для того, щоб отримати хорошу роботу, претендент повинен відповідати всім вимогам міграційної служби, а також володіти німецькою мовою. Але якщо все-таки влаштуватися на роботу в країну, то українцю відкривається безліч можливостей. А головна з них – тут досить легко отримати посвідку на проживання. Найпоширеніший спосіб – отримати освіту в одному з німецьких ВНЗ. До слова, навчання тут безкоштовне.

Найбільш затребувані вакансії:

 • IT-фахівець;
 • графічний дизайнер;
 • інженер;
 • учитель;
 • соціальний працівник;
 • кухар.

Працевлаштування в Європі: Ірландія

В Ірландії найбільш затребувані фахівці з високим рівнем кваліфікації. Це пов’язано з тим, що на робочі вакансії активно влаштовуються місцеві жителі.

Найбільше українців в цій країні працює в сфері IT. Наші фахівці високо цінуються тут через якість освіти і невисокі вимоги до зарплати, в порівнянні з ірландськими фахівцями.
Щоб влаштуватися на роботу буде потрібно робоча віза Великобританії, а також обов’язково запрошення на роботу за контрактом.

Середня зарплата – 2000 євро.

Робота в Ізраїлі для українців

Серед українців Ізраїль вважається однією з найперспективніших країн для трудової міграції. Тут пропонується величезна кількість вакансій з високою зарплатою, а також гідні умови проживання.

Найбільш затребувані працівники в сферу обслуговування і освіти – вчителя, няні, гувернантки. При цьому виявляється, що більше вакансій в Ізраїлі є для українок.

Середня зарплата – 2300 євро.

Робота за кордоном: правила і рекомендації

Якщо ви вирішили поїхати працювати в іншу країну, то обов’язково оформляйте візу і інші документи згідно із законодавством. Це допоможе уникнути проблем, а також відстояти свої права в спірних ситуаціях.

Якщо шукаєте роботу через посередника, то обов’язково перевірте ліцензію компанії на сайті Міністерства соціальної політики. Наприклад, в Києві, як і в інших великих містах, існує безліч спеціалізованих компаній, які займаються наданням роботи в країнах Європи.

Уважно вивчайте трудовий договір, і обговорюйте всі спірні моменти до його підписання.

Зробіть ксерокопії всіх своїх документів, завірте у нотаріуса і зберігайте їх окремо від цінностей і оригіналів.