Українці в Польщі заробляють не менше, ніж поляки. Часто навіть більше!!! | Робота у Польщі

Українці в Польщі заробляють не менше, ніж поляки. Часто навіть більше!!!

24 % роботодавців готові платити українцям “на руки” більше, ніж полякам. Це дані останнього дослідження “Барометр трудової імміграції”. Причина — ситуація на ринку праці, через яку роботодавці готові на все, аби знайти працівників.

Відсоток роботодавців, що схильні платити громадянину України “на руки” більше, ніж поляку, зріс до 24 % порівняно із 16 % у ІІ півріччі 2017 р. У всьому винна ситуація на ринку праці. Безробіття на рівніі 6,3 % (найнижче з 1990 р.) означає, що Польща наближається до природного рівня безробіття, тобто такого, яке завжди існує в економіці. А це означає, що економічній системі бракує робочих рук. Тому платня швидко зростає. Дані Головного управління статистики Польщі говорять про підвищення винагород на 7,8 % у секторі підприємств.

“Уже якийсь час винагороди поляків та українців приблизно однакові, — сказав Кшиштоф Інглот, голова “Personnel Service”. — Момент, коли українцям платили менше, відійшов до історії. Це пов’язано із простим фактом. Попит на кадри зі сходу швидко зростає, тому роботодавці повинні пропонувати привабливі умови, наближені до тих, що пропонують полякам. Усе частіше, крім винагороди, роботодавці пропонують українцям різні переваги, такі, як проживання, інтернет чи доїзд до місця роботи, через що їх реальні заробітки є ще вищими”.

Поляки не бояться лишитися без роботи

42 % польських працівників позитивно ставляться до українців, що працюють у Польщі. 44 % мають до них нейтральне ставлення. Це також дані “Барометру трудової імміграції” за І півріччя 2018 р. Порівняно із ІІ кварталом 2017 р. незначно зросла частка осіб, які негативно налаштовані до працівників із України, — майже 11 % у І півріччі 2018 р. порівняно із 7 % у попередньому періоді.

Позитивне ставлення до українців нерозривно пов’язане із впевненістю у власному робочому місці. 89 % працівників вважають, що громадяни України не забирають у поляків роботу. Протилежної думки дотримується лише кожен десятий (11 %). Серед них чимало людей із початковою освітою (29 %).