Мінімальна зарплата в Польщі у 2019 році. | Робота у Польщі

Мінімальна зарплата в Польщі у 2019 році.

 

За різними даними, на даний час в Польщі на заробітках перебуває близько 2 млн українців. Їхня чисельність особливо зростає у весняно-осінній період, коли відкриваються так звані сезонні роботи. Щороку зростає і кількість українців, які влаштовуються на посади, де потрібно мати високу кваліфікацію – наприклад, медики, IT-спеціалісти тощо.

В роботі за кордоном, в тому числі в Польщі, наших співвітчизників приваблює значно вища, аніж в Україні, зарплата. Польська “мінімалка” є такою ж, як в Україні середня зарплата фахівця. До того ж, польські зарплати з кожним роком ростуть, а пропозицій на ринку праці для іноземців стає все більше. Тож не дивно, що українців так приваблює можливість заробляти в Польщі.

Мінімальна заробітна плата (брутто і нетто) в Польщі у 2019 році.
В порівнянні з минулим 2018 роком мінімальна зарплатня для працівників в Польщі дещо зросла. Якщо минулого року мінімальна ставка була 2 100 злотих брутто/місяць, то у 2019 році польський уряд затвердив мінімальну зарплату в розмірі 2 250 злотих брутто/місяць. Тобто польська зарплата зросла на 150 злотих.

При цьому “на руки”, після вирахування всіх обов’язкових податків, працівники з мінімальною ставкою будуть отримувати 1 634 злотих нетто/місяць, тобто на 104 злотих більше, ніж минулого року.

Мінімальна погодинна ставка в 2019 році в Польщі.
Відповідно зі зростанням мінімальної зарплати, в 2019 році зросла і мінімальна погодинна ставка для працівників в Польщі. Згідно з Трудовим кодексом Польщі, мінімальна погодинна ставка може відрізнятися для працівників, що працюють за різними трудовими договорами.

Так, для тих, хто працює на підставі Umowa o prace мінімальна зарплата за одну годину роботи у 2019 становить 14,70 злотих брутто/год, а з вирахуванням податків – 12 злотих нетто/год.

Umowa o prace дозволяє людині працювати всього 168 годин на місяць, а всі понаднормові години, робота в нічну зміну, робота у вихідні або святкові дні оплачуються за більш високим тарифом.

Що ж стосується працівників, які працюють на підставі Umowa zlecenie, то у 2019 році мінімальна погодинна ставка для них становить 9 злотих нетто/год.

Umowa zlecenie не передбачає жодних надбавок і переплат за понаднормову роботу чи роботу вночі, у вихідні і святкові дні. Зарплата за цим договором виплачується згідно із зазначеним погодинним тарифом, проте працювати працівник можете стільки, скільки вистачає сил і бажання, в тому числі в нічні зміни та вихідні дні.

Що таке зарплата брутто та зарплата нетто в Польщі?
В Польщі існує два поняття для означення заробітної плати працівника – це зарплата брутто та зарплата нетто.

Зарплата брутто в Польщі – це сума заробітної плати працівника без урахування податку.
Зарплата нетто в Польщі – це сума, яку працівник отримує після вирахування всіх внесків та податків із зарплати брутто. Фактично, зарплата нетто складає 73% від з/п брутто. Решта 27% надходить в казну Польщі.
Кожного місяця роботодавець в Польщі зобов’язаний робити відрахування від вашої заробітної плати брутто, які розподіляються наступним чином:

пенсійне страхування – 9,76 % від з/п брутто;
страхування від нещасних випадків – 1,8% від з/п брутто;
рентне страхування (на випадок пенсії по інвалідності) – 6,5% від з/п брутто;
страховий внесок у Фонд зайнятості (FP) – 2,45% від з/п брутто;
страховий внесок у Фонд гарантування винагород працівникам (FGŚP) – 0,1% від з/п брутто.
Мінімальна зарплата в Польщі у 2019 році

В результаті, на руки ви отримуєте зарплату нетто, тобто вашу заробітну плату з уже вирахуваними від неї податками.

Зауважте, відповідно до польського законодавства, податки повинні сплачувати усі особи (незалежно від того, громадянами якої країни вони є), котрі отримують дохід на території Польщі.