Мінімальна зарплата в Польщі у 2019 році.

 

За різними даними, на даний час в Польщі на заробітках перебуває близько 2 млн українців. Їхня чисельність особливо зростає у весняно-осінній період, коли відкриваються так звані сезонні роботи. Щороку зростає і кількість українців, які влаштовуються на посади, де потрібно мати високу кваліфікацію – наприклад, медики, IT-спеціалісти тощо.

В роботі за кордоном, в тому числі в Польщі, наших співвітчизників приваблює значно вища, аніж в Україні, зарплата. Польська “мінімалка” є такою ж, як в Україні середня зарплата фахівця. До того ж, польські зарплати з кожним роком ростуть, а пропозицій на ринку праці для іноземців стає все більше. Тож не дивно, що українців так приваблює можливість заробляти в Польщі.

Мінімальна заробітна плата (брутто і нетто) в Польщі у 2019 році.
В порівнянні з минулим 2018 роком мінімальна зарплатня для працівників в Польщі дещо зросла. Якщо минулого року мінімальна ставка була 2 100 злотих брутто/місяць, то у 2019 році польський уряд затвердив мінімальну зарплату в розмірі 2 250 злотих брутто/місяць. Тобто польська зарплата зросла на 150 злотих.

При цьому “на руки”, після вирахування всіх обов’язкових податків, працівники з мінімальною ставкою будуть отримувати 1 634 злотих нетто/місяць, тобто на 104 злотих більше, ніж минулого року.

Мінімальна погодинна ставка в 2019 році в Польщі.
Відповідно зі зростанням мінімальної зарплати, в 2019 році зросла і мінімальна погодинна ставка для працівників в Польщі. Згідно з Трудовим кодексом Польщі, мінімальна погодинна ставка може відрізнятися для працівників, що працюють за різними трудовими договорами.

Так, для тих, хто працює на підставі Umowa o prace мінімальна зарплата за одну годину роботи у 2019 становить 14,70 злотих брутто/год, а з вирахуванням податків – 12 злотих нетто/год.

Umowa o prace дозволяє людині працювати всього 168 годин на місяць, а всі понаднормові години, робота в нічну зміну, робота у вихідні або святкові дні оплачуються за більш високим тарифом.

Що ж стосується працівників, які працюють на підставі Umowa zlecenie, то у 2019 році мінімальна погодинна ставка для них становить 9 злотих нетто/год.

Umowa zlecenie не передбачає жодних надбавок і переплат за понаднормову роботу чи роботу вночі, у вихідні і святкові дні. Зарплата за цим договором виплачується згідно із зазначеним погодинним тарифом, проте працювати працівник можете стільки, скільки вистачає сил і бажання, в тому числі в нічні зміни та вихідні дні.

Що таке зарплата брутто та зарплата нетто в Польщі?
В Польщі існує два поняття для означення заробітної плати працівника – це зарплата брутто та зарплата нетто.

Зарплата брутто в Польщі – це сума заробітної плати працівника без урахування податку.
Зарплата нетто в Польщі – це сума, яку працівник отримує після вирахування всіх внесків та податків із зарплати брутто. Фактично, зарплата нетто складає 73% від з/п брутто. Решта 27% надходить в казну Польщі.
Кожного місяця роботодавець в Польщі зобов’язаний робити відрахування від вашої заробітної плати брутто, які розподіляються наступним чином:

пенсійне страхування – 9,76 % від з/п брутто;
страхування від нещасних випадків – 1,8% від з/п брутто;
рентне страхування (на випадок пенсії по інвалідності) – 6,5% від з/п брутто;
страховий внесок у Фонд зайнятості (FP) – 2,45% від з/п брутто;
страховий внесок у Фонд гарантування винагород працівникам (FGŚP) – 0,1% від з/п брутто.
Мінімальна зарплата в Польщі у 2019 році

В результаті, на руки ви отримуєте зарплату нетто, тобто вашу заробітну плату з уже вирахуваними від неї податками.

Зауважте, відповідно до польського законодавства, податки повинні сплачувати усі особи (незалежно від того, громадянами якої країни вони є), котрі отримують дохід на території Польщі.

Залишити відповідь