fbpx

Блог

У 2022 зросте мінімалка у Польщі

У 2022 рік з новими зарплатами!

14 вересня уряд Польщі остаточно затвердив мінімальну заробітну плату на 2022 рік. Сума відрізняється від тієї, яку міністри пропонували першочергово, всього на 10 злотих.

Так, 3010 злотих/брутто – це заокруглена мінімальна ставка, яку вирахували на основі макроеномічних показників (ВВП та інфляції).
Вже з січня за годину роботи працівник у Польщі зможе отримувати мінімум 19,70 зл/брутто!

Використовуючи калькулятор зарплат, можна вирахувати точну суму нетто від заданої суми брутто. Так, після сплати всіх необхідних податків мінімальна зарплата становитиме 2 209,56 зл. Якщо в Польщі підвищать суму, що не підлягає оподаткуванню (як передбачає урядова програма Польський Лад), то за місяць роботи особа отримає на руки навіть більшу суму – 2 363,56 зл.

Збільшення мінімальної заробітної плати та погодинної ставки потягне за собою підвищення й деяких інших виплат. Йдеться про компенсаційні виплати, винагороду за простої та надбавку за нічну роботу. Остання становить 20% від мінімальної погодинної ставки за кожну годину нічної роботи, тобто з 21:00 до 7:00.

У 2022 році погодинна оплата праці зросте з 18,30 злотих до 19,70 злотих/брутто, що означає збільшення приблизно на 7%.

Read more

Все, що потрібно знати про громадський транспорт у Польщі

Пишемо цю статтю у першу чергу для наших заробітчан, також буде корисно для студентів та відвідувачів Польщі. Поїхали!

Система міського громадського транспорту Польщі досить розвинена. Великі міста розділені на спеціальні транспортні зони. В Інтернеті є карти цих зон. На них позначені напрямки руху та види транспорту, які дозволяють доїхати у потрібне місце.

Які ж є види транспорту?
– метрополітен – є тільки у столиці Польщі – Варшаві. Є дві лінії: з південної частини міста в північну та з північної в західну. Час роботи метрополітену – з 5:00 до 0:00. У п’ятницю, суботу та неділю метрополітен працює довше – до 2:30.

– метротрам – цей вид транспорту являє собою щось середнє між метрополітеном і трамваєм. Є наземні та підземні маршрути. Рух – швидкісний. Метротрам є у Познані, Кракові.

– автобуси, трамваї – є майже в кожному населеному пункті країни. Тролейбуси зустрічаються набагато рідше. Їх можна побачити в Любліні, Тихи, Гдині.

– залізничий транспорт – залізничний рух у Польщі добре розвинений. Є міжнародні, міжміські та навіть міські поїзди (звичайні та швидкісні).

– таксі – якщо потрібно терміново їхати, а автобуса або тролейбуса немає, можна скористатися послугами таксі. Приватні перевезення не мають чітких тарифів, тому про ціну потрібно домовлятися з водієм.

В Польщі немає кондукторів, у яких ви зможете купити проїзний квиток. У вас є кілька варіантів, як ви зможете це зробити:

– купити квиток в мобільних додатках;
– купити квиток в кіоску або в автоматі на зупинці;
– купити квиток у водія, але варто пам’ятати, що у водія ви не зможете розплатитися кредитною карткою.

Важливо пам’ятати, що квитки потрібно компостувати. Якщо ви купили квиток і не прокомпостували його, він вважається не дійсним. Переконати контролера в тому, що ви не знали або просто забули, буде вкрай важко.

Існує декілька видів квитків:

  • зі стандартним тарифом;
  • з пільговим тарифом;
  • прив’язані до певної зони;
  • одноразові або проїзні.

Стандартні квитки купують більшість громадян. Пільгові призначені для певних категорій населення, позначених законом (інвалідів, студентів та ін.). У кожному місті є свій перелік пільговиків. Ціна пільгового проїзду становить 50% від звичайного. Варто зауважити, що туристи не відносяться до категорії пільговиків.

Крім того, квитки класифікуються в залежності від транспортної зони, до якої вони прив’язані. Ще існує поділ за термінами дії. Є талони, які потрібно використовувати протягом 20, 75, 90 хвилин, доби і т. д. Квитки вихідного дня дозволяють переміщення з вечора п’ятниці до ранку понеділка.

Після того, як ви прокомпостували квиток, із зазначеним часом дії, ви можете робити пересадки і перебувати в цьому автобусі, або ж трамваї з урахуванням цього часу. Якщо ж ми говоримо про одноразові квитки, то ви можете перебувати тільки в автобусі і трамваї, в якому ви прокомпостували цей квиток

Якщо ви часто користуєтеся громадським транспортом в конкретному місті, то гарною альтернативою для вас стане покупка місячного проїзного квитка. Купівля такого квитка буде явно економнішою, ніж купувати квитки кожен день.

В Польщі міський транспорт ходить за розкладом. Звичайно, бувають запізнення, але частіше за все вони обумовлені якимись пробками або подіями на дорогах. Ознайомитися з розкладом ви можете на зупинках або в інтернеті. Міський транспорт в Польщі досить простий і інтуїтивно зрозумілий, розібратися в ньому вам не складе ніяких труднощів.

Людину, яка намагається проїхати в міському або приміському транспорті безкоштовно, очікує штраф. Його величину кожна транспортна компанія встановлює окремо. Як правило, він в 38 разів більше ціни 90-хвилинного проїзного в обидві зони. Наприклад, у Варшаві безбілетників штрафують на 270 злотих.

Оплата штрафу відразу ж, на місці, зменшує його розмір в два рази. Якщо заплатити його протягом тижня, то він зменшиться до 190 злотих. Оплата проводиться або на місці, або в банку. Безбілетникам видається спеціальний чек для оплати. Важливо знати, що не всі банки приймають платіж, тому уточнювати це питання потрібно заздалегідь. Деякі банки беруть комісію за свої послуги.

⠀Що буде, якщо ухилитися від оплати штрафу?

Усі транспортні компанії є комерційними організаціями, тому вони мають право застосовувати до боржників різні заходи впливу, наприклад, судові позови. Злісні боржники можуть навіть отримати заборону на в’їзд у Польську Республіку та інші країни Шенгенської зони. У деяких випадках про боржника можуть забути, але ризикувати, розраховуючи на сприятливий результат, не варто.

Корисні програми: де подивитися розклад і скласти маршрут

Jakdojade – зібрані всі графіки і маршрути руху автобусів, трамваїв, метро і електричок в великих мiстах країни.

mоBILET – дозволяє купити квиток за допомогою мобільного пристрою, підключеного до Інтернету. Роздруковувати проїзний не треба, контролер перевірить його за допомогою спеціального електронного пристрою.

SkyCash– потрібно встановити на мобільний пристрій, підключити кредитну карту, шо дозволить миттєво купувати квитки не тільки на міський транспорт. Краще платити карткою безпосередньо, щоб уникнути оплати додаткового комісійного збору.

*Подивитися маршрути руху міського транспорту Ви зможете на офіційних сайтах перевізників в різних мiстах.

Read more

Як анулювати робочу польську візу?

⠀Існують різні причини ануляції польської візи, зокрема, якщо іноземець:
– внесений до переліку осіб, небажаних для перебування в Євросоюзі;
– представляє загрозу для безпеки людей у межах Євросоюзу;
– свідомо повідомив недостовірні дані;
– не має точно сформульованої мети поїздки або не може підтвердити її;
– має закордонний паспорт, який недійсний або оформлений з порушенням встановлених норм.

Важливо‼️ Візу може анулювати консульство або прикордонний контроль. Роботодавець анулювати візу НЕ може! Він може анулювати тільки запрошення.

Також є варіант самостійного анулювання польської візи. Добровільно візовий документ анулюється в наступних ситуаціях:

– громадянин оформляє новий візовий документ, коли не завершився термін дії попередньої візи;
– громадянин хоче змінити інформацію, зазначену у візі, скорегувати помилки, поміняти мету візиту до Польщі;
– у людини пошкодився закордонний паспорт та відмітка про оформлення візового документа.

Як дізнатися чи анульована віза в Польщу?

Якщо ви побоюєтеся анулювання візи без вашого відома, можете звернутися із запитом до ППВА. Варто зазначити, що це небажана міра, адже таке звернення може спровокувати це скасування.
Тому, краще перевірити одним з простих способів, які не викликають підозр:
– постаратися в’їхати до Польщі;
– почати процес оформлення нової візи.

Якщо ви писали заяву на анулювання візи самостійно, краще зробити запит в посольство Польщі. Вам дадуть відповідь протягом 2-3 робочих днів.

Чи можна відразу відкривати нову візу після ануляції старої?
Так можна. При робочій візі найчастіше так і відбувається. Будьте уважні, коридори все одно залишаються, потрібно звертати увагу на тип візи і запрошення!

Бувають ситуації, коли по терміну віза ще дійсна, але дозволені дні перебування вже закінчилися. При цьому ви хочете відкрити нову візу іншого типу, але дія старої ще не закінчилося. Що робити в такому випадку?

Є три найпоширеніші варіанти:

– анулюєте наявну візу, потім подаєте документи на нову;
– подаєте документи на нову, при цьому підкладаєте заяву на анулювання старої;
– просто подаєте документи на отримання нової.
Ви можете вибрати будь-який варіант, але краще всього віддати перевагу першому. Так ви убезпечите себе від можливих проблем на кордоні або при оформленні нового дозволу.


Read more

Які витрати чекають на заробітчан при в’їзді в Польщу?

Важливий момент, з яким стикаються заробітчани перед виїздом на роботу в Польщу – це скільки варто брати з собою грошей та які витрати вони понесуть на початку.

Чесно кажучи, ми часто чуємо це запитання від наших клієнтів, а особливо від тих, хто їде на заробітки вперше і взагалі не орієнтується в польських “прайсах”.

Отже, давайте виділимо декілька основних пунктів витрат, з якими ви точно зіткнетесь.

1. Витрати на доїзд
Перше, що ви робите перед виїздом – шукаєте чим будете добиратись до місця роботи. У вас є декілька варіантів: автобусом, з перевізниками або літаком. Вартість поїздки до Польщі автобусом буде коливатись в межах 1000-2500 грн, залежить звісно звідки ваш виїзд і до якого саме міста ви направляєтесь. Вартість доїзду до Польщі з перевізниками, з якими ми співпрацюємо в межах 200-300 зл, виїзд з Луцька/Рівного/Львова.

Коли ви потрапляєте в Польщу у вас буде необхідність скористатись громадським транспортом або таксі. Квитки можуть бути 20-ти хвилинні, 75-хвилинні, добові, квитки вихідного дня та 30-ти денні. Проїзний квиток в різних містах Польщі може відрізнятися ціною, але в середньому одноразовий квиток на 20 або 75 хвилин коштує в межах 3-5 зл. 30-ти денний – 100-120 зл.
Детальніше про громадський транспорт, квитки на проїзд та таксі напишемо в наступній статті.

2. Витрати на житло
Перед виїздом на роботу вам слід потурбуватися про те, де ви будете проживати – в основному агенції надають місця для проживання від роботодавця. Тут може бути декілька варіантів розвитку подій: житло може надаватись вам безкоштовно, тоді не потрібно хвилюватись про це. Є інша сторона медалі – в більшості випадків, і на наших вакансіях, зокрема, житло платне. Вартість проживання на мешканні від наших роботодавців в середньому 150-500 зл. Багато хто практикує вилучення цієї суми із заробітної плати. Але буває і таке, що оплата за житло здійснюється наперед, вам слід це враховувати.

Крім того, зараз досі триває період проходження обов’язкової обсервації, і так само різні роботодавці по різному встановили правила користування тимчасовим житлом. Одні беруть завдатки і згодом повертають кошти, інші надають житло безкоштовно, треті встановлюють повну оплату без повернення коштів.

3. Витрати на сімкарту

Наші клієнти знають, що польську сімкарту можна придбати і у нас. Аналогічно у більшості агенцій з працевлаштування в Україні є така послуга при підготовці пакету документів для своїх клієнтів. Однак у разі, якщо ви не придбали сімку в Україні, вам необхідно буде зробити це вже безпосередньо на території Польщі.

Стартові пакети або SIM-картку в Польщі можна придбати в будь-якому торговому центрі, на вокзалі, в кіосках і тд, проте варто зазначити, що хоч де б було придбано SIM-картку, вона має бути зареєстрована в офісі мобільного оператора. Реєстрацію можна здійснити із закордонним паспортом. Ціни в польських мобільних операторів коливаються від 5 до 25 злотих.

4. Витрати на харчування
Одним з основних пунктів витрат є харчування. Всі ми любимо поїсти, але потреби у кожного різні, тому витрати на харчування однозначно в кожного будуть також різнитися. Порахуйте свій приблизний раціон вдома, переведіть в злоті. Орієнтовно стільки вам знадобиться на перший місяць до зарплати. Хтось може цілком і повністю задовольняти свої потреби, витрачаючи 400-500 зл (місяць), комусь достатньо 1000 зл.

5. Витрати на отримання медичної книжки
Якщо ви плануєте працювати в сфері громадського харчування або на заводі з виробництва консервів, на рибному заводі, вам буде потрібно санітарна книжка. Це вам обійдеться в 100-200 злотих. Часто роботодавець сам платить за її оформлення, а пізніше вираховує з зарплати.

Ми виділили основні моменти, які вам потрібно врахувати і постаратись правильно організувати свій бюджет. Виходячи чисто з практики, сума повинна бути 1000-1500 злотих на перший час. Цього вистачить з запасом, а все що залишиться привезете назад – такий розклад в рази кращий, ніж лишитись з пустими руками.


Read more

Знову на карантин після повернення з Польщі з 04.08

Зовсім нещодавно на сайті МОЗ України було опубліковано нову постанову про те, що українці після повернення на батьківщину з-за кордону повинні будуть встановлювати додаток “Дій вдома” й відбувати карантин або ж виконати не пізніше за 72 години до перетину кордону тест на COVID й отримати звільнення від карантину у випадку негативного результату. Такий експрес-тест можна також зробити безпосередньо на кордоні, якщо є така можливість.

Увага‼️ Затверджені зміни почнуть діяти з 4 серпня. Громадяни України, які виїхали за кордон до цього часу, повертаються в Україну безперешкодно.

Водночас без карантину й тесту перетинати кордон зможуть громадяни України, які пройшли повний курс щеплення проти коронавірусу й мають підтверджувальну довідку про це, а також особи, які отримали перше щеплення з курсу вакцинації від COVID-19.

Що стосується іноземців, які їхатимуть в Україну, то для уникнення карантину їм обов’язково потрібно мати негативний результат тестування на COVID-19 (ПЛР або антигенний) або документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації. А ще – страховий поліс на випадок захворювання на COVID-19.

Read more

Нові вимоги щодо перетину кордонів з Польщею

У Польщі змінились правила перетину кордону для пасажирів авіатранспорту.

Було введено, що з 10 липня особи, які прибувають в країну літаком, зобов’язані перед вильотом заповнити електронну карту місцеперебування мандрівника” (karta lokalizacji podróżnego). Таку вимогу передбачає розпорядження Ради Міністрів Польщі від 9 липня 2021 року .

Як йдеться у розпорядженні, пасажири можуть отримати від персоналу літака паперовий документ, якщо не мають можливості напередодні заповнити його в електронному форматі. Дані, внесені до цієї карти, передадуть повітовому санітарному інспектору, який діє на території, де проживає або тимчасово перебуває мандрівник.

Віцеміністр закордонних справ Польщі Пйотр Вавжик наголосив, що зміни до законодавства стосуватимуться також громадян Польщі, які повертаються з відпочинку закордоном. За його словами, цей документ буде однією з умов перетину польського кордону під час пандемії.

Крім цього, у Польщі розширили перелік осіб, які після прибуття на територію країни не мусять проходити 10-денний карантин. Відтепер до нього також входять громадяни тих країн, з якими Польща узгодила спеціальні правила пасажирського руху під час пандемії. Поки що серед цих країн є лише Туреччина.

На додачу, після перетину зовнішніх кордонів ЄС від обов’язкової самоізоляції у Польщі звільнені мандрівники зі зони Шенген, які мають міжнародні COVID-сертифікати. Ті, у кого немає такого документа, можуть пройти ПЛР-тест впродовж 48 годин після в’їзду до Польщі.

Варто наголосити, що обмеження та особливі вимоги щодо перетину польського кордону не поширюються на осіб, які вакциновані затвердженими в ЄС препаратами.

Read more

Відмова в робочій візі в Польщу — що можна зробити при відмові?

Якщо коротко, у такому випадку є 2 варіанти розвитку подій: подати на апеляцію і повторно подати на робочу візу.

Основний варіант — це апеляція, розглянемо її детальніше.

Якщо Ви отримали відмову без причини, або, наприклад, з причини страховки, рекомендуємо подавати на апеляцію.
Це безкоштовно, реєструватися не потрібно, необхідно прийти в консульство, в порядку живої черги подати документи.
Апеляцію можна подавати протягом 14 днів з моменту отримання документів на руки.

Для подачі на апеляцію необхідно з собою мати виправлені документи, в залежності від причини відмови.

Якщо відмова через страховку, необхідно придбати нову страховку і принести в консульство.

Якщо відмова без причини (немає підстав для відкриття візи), можете з собою принести лист підтвердження від роботодавця, де роботодавець у вільній формі на ім’я консула пише заяву, де просить його переглянути рішення в позитивну сторону.
Заява в довільній формі польською мовою, з печаткою і підписом директора фірми.
Крім документів, які Ви будете додавати до заяви, необхідно написати заяву на ім’я консула у вільній формі.

Відмова через перебування даних в системі SIS або національній базі Польщі.
Якщо ж з якихось причин ви стали для польської влади «персоною нон грата», ситуація ускладнюється, але її не можна назвати безнадійною.

Дані електронної системи SIS є відкритими для всіх та, за умови коректно складеного запиту, ви зможете з’ясувати й розв’язати проблему відмови у візі в Польщу. Іноді це можуть бути несплачені штрафи, про які ви навіть не підозрювали.

Які документи потрібні для подачі апеляції?

На апеляцію до Консульства Польщі подаються:
✔️формуляр відмови в польській робочій візі;
✔️страховий поліс;
✔️закордонний паспорт;
✔️паспорт громадянина України;
✔️лист від роботодавця з проханням про перегляд заяви.

Розгляд апеляції на відмову у візі в Польщу зазвичай займає до 14 днів.

При відмові в польській візі виїхати можна в рамках безвізового режиму, тобто за біометричним паспортом.

Read more

Порядок повернення коштів сервісного збору

Як відбувається процедура повернення коштів сервісного збору?

Трапляються випадки, коли ви проплатили візовий збір, але на жаль вам не вдалось подати документи на візу або банківський код було деактивовано.

Це не означає, що потрібно впадати в паніку. У таких випадках ви маєте право на здійснення повернення коштів оплаченого сервісного збору.
Вам необхідно знати як все відбувається, тому ми вирішили написати інформаційний пост на цю тему.

На сьогоднішній день порядок повернення коштів такий:

Крок 1 – 3бір документів
Вам необхідно надати:
заяву на повернення збору (зразок бланка заяви можна отримати, написавши нам в дірект);
квитанцію про оплату;
кoпiю закордонного паспорта, за яким раніше здійснювалася оплата (досить перших сторінок з фото).

Зверніть увагу, що назва банку, через який здійснювався раніше платіж, необхідно підкреслити.

Крок 2 – Відправка документів
Подача заяви може здійснюватися трьома способами:
✔️особисто – для цього пакет документів відноситься в візовий центр і реєструється у співробітника ППВА;
✔️за допомогою «Нової пошти» – документи надсилаються через будь-яке відділення «Нової пошти», але не в ППВА, а на адресу київського відділення пошти: Київ, Спортивна пл., 1а, відділення «Нової Пошти» N0128, одержувач: Bі Еф Консалтінг Сервісиз (ОКЛО: 34796531 номер телефону: 044 594 1268).
Далі кур’єр доставить лист у візовий центр. Послуга платна.
✔️через електронну пошту – відскановані документи надсилаються на адресу info_kiev@polandvisa-ukraine.com.

У зв’язку зі складною епідемiологічною обстановкою особиста подача була скасована. 3береглися лише дистанційні способи. Чи буде відновлена можливість подачі заяви безпосередньо в ППВА на цей момент невідомо.

Крок 3 – Перевірка документів в ППВА
Поданий пакет буде перевірений у візовому центрі на предмет відповідності можливості повернення. Якщо piшення буде позитивним, інформація передасться в банк, в який здійснювався платіж.

Крок 4 – Отримання СМС
Смс – сповіщення про можливості і терміни повернення прийде від банку. У цьому ж повідомленні прийде спеціальний код, необхідний для повернення збережіть його. У деяких випадках сniвробітники банку можуть передзвонити на вказаний номер, щоб уточнити деталі.

❗️Будьте обережні при передачі даних в телефонному режимі. Співробітники банку ніколи не запитують ваших паролів, пін-кодів і тд. Якшо подібну інформацію у вас намагаються отримати, не повідомляйте, розірвіть зв’ язок, і самі зателефонуйте в банк. Остерігайтеся шахраїв!

Крок 5 – Похід у банк
Отримавши вci необхідні дані, треба завітати до найближчого відділення зазначеного банку. При собі майте всі зазначені вище документи в оригіналах, а також код повернення, що прийшов по СМС.

Крок 6 – Повернення сервісного (візового) збору
Кошти прийдуть обраним способом (готівка в касі, переказ на рахунок). Термін повернення позначений як «від 10 робочих днів», Як правило, на повернення потрібно 2-3 тижні.

Як ви бачите, нічого складного в цій процедурі немає. Якщо перша подача зірвалася, але планується наступна, перенести платіж як правило не можна. Треба оплачувати заново, а попередній збір повертати.

Read more

Карта побиту при працевлаштуванні в Польщі

Що таке карта побиту та як її отримати на підставі працевлаштування в Польщі?

Карти побиту бувають двох видів:

Карта тимчасового побиту – це документ, який підтверджує легальність вашого перебування. Вона носить тимчасовий характер і видається на якийсь конкретно визначений строк (на 1 рік, буває і на 1,5-2 роки).

Карта постійного побиту – це документ, який підтверджує, що Польща є вашим постійним місцем проживання. Тобто цією картою підтверджується, що людина постійно (не тимчасово) проживає на території Республіки Польша. Цей документ видається на 10 років (як і всі документи євро зразка, які містять фото), після чого подається заява на його продовження.

Карта побиту є бажаним документом для багатьох іноземців, які живуть у Польщі або планують переїхати туди. На сьогодні найбільш популярна й проста — це офіційне працевлаштування в Польщі.

Порядок оформлення КП для українців, росіян, білорусів та інших іноземців завжди однаковий. Він передбачає звернення у відділ у справах іноземців у воєводському управлінні за місцем проживання кандидата.
При такому зверненні іноземному громадянину необхідно подавати пакет документів, що включає в себе:

✔️анкету-внесек, форма якої буде залежати від запитуваної ПНП:
✔️4 фото стандартного розміру 35 х 45 мм;
✔️оригінал і копії дійсного закордонного паспорта;
✔️документ, що підтверджує наявність підстав для оформлення картки (н-д, Карта поляка, свідоцтво про шлюб з поляком, документ, що підтверджує прийняття до вишу) – в кожному разі такий документ буде відрізнятися;
✔️тимчасова реєстрація – при оформленні Karty czasowego pobytu, оскільки адреса зазначається на звороті документа;
✔️документ, що підтверджує наявність місця проживання (у певних випадках) договір оренди житла, договір купівлі-продажу квартири і тд;
✔️медична страховка (у певних випадках), у тому числі поліс, оформлений за межами Польщі;
✔️документи, що підтверджують наявність коштів для існування: це може бути довідка з банку. КП також може бути видана на підставі довідки про доходи, виданої у податковому відомстві або довідки про зарплату за місцем роботи;
✔️квитанція про сплату гербового збору.

Чи потрібно міняти карту побиту при зміні роботи?

Попередня карта видавалася на підставі конкретного робочого місця. Що б не було підставою для дозволу на перебування і роботу – заява про намір працевлаштувати, дозвіл на роботу, а також трудовий контракт – всі ці документи втрачають актуальність при звільненні. Отже, зникають і підстави.

Якщо не вживати ніяких заходів, карта може бути визнана недійсною (анульована). Для зміни роботи по Карті Побиту необхідно надати нові документи в уженд Воєводства.

Законом встановлені точні терміни, протягом яких потрібно вирішити питання:
1) Повідомити про втрату роботи необхідно протягом 15 днів з моменту звільнення.
2) Після цього буде ще 30 днів на пошук нової роботи і надання документів в уженд.

Детальніше процес зміни місця роботи з Картою Часового Побиту описаний нижче.

Зміна роботодавця з Картою Побиту не така вже й складна. Головне знати принцип: змінили роботу – повідомили в уженд – подали в уженд документи – отримали нову карту.

Однак в деталях процедура може відрізнятися, і досить значно. Від самого працівника далі залежить небагато, але стан ринку праці в конкретний момент, спеціалізація іноземця, внутрішні правила Воєводства і ще велика кількість нюансів можуть призвести до того, що ситуація буде розвиватися за такими сценаріями:

– Заміна пластика (видається нова карта без проходження процедур перевірки): робиться швидко, протягом декількох днів / тижнів.
– Оформлення всього процесу отримання виду на проживання (Карти Побиту) заново: доведеться знову пройти весь період розгляду, що довго і без гарантованого результату.
– В заміні не буде потреби.

На пошук роботи й отримання підписаної умови з наступним працедавцем та інших необхідних документів для дозволу на перебування іноземцю надається 30 днів часу.

Read more

Польща потребує українських заробітчан


Потреба в українських заробітчанах продовжує зростати!
Це спричиняє внесення змін у процедурі працевлаштування.

Серед польських підприємців існує великий попит на іноземних працівників. Польща планує спростити працевлаштування для українців й інших іноземців для боротьби із дефіцитом на ринку праці.

Про це повідомила заступник міністра розвитку, праці та технологій Польщі Івона Міхалек.

Зокрема, планується посилити роль бюро праці в процесі видачі дозволів на роботу іноземцям, скоротити час, необхідний для отримання дозволу, та приберуть деякі інші формальності. Окрім цього, влада збирається перевести в електронний формат процедури, пов’язані з отриманням дозволу на роботу для іноземців. Також триває робота над новою міграційною політикою країни.

Урядовиця зазначила, що частенько чує від підприємців, що їм мало рук, щоб працювати не тільки в таких галузях, як торгівля, будівельні послуги, а й в інших сферах, таких як ІТ.

Поки деталі змін у працевлаштуванні іноземців розробляються.

Read more