Поліцеальна школа в Польщі і як туди вступити?

Школи для дорослих в Польщі називаються поліцеальними. Польща пропонує навчання не тільки для молоді, але й для старших вікових груп, де є можливість отримати європейський диплом або сертифікат про закінчення навчання.

Полеціальная школа — це свого роду польський технікум, тобто навчальний заклад яке надає професійне навчання.

Які переваги поліцеальної школи в Польщі для українців?

✔️дає законне право знаходиться на території Польщі;

✔️можливість подорожей по всьому Європейському Союзу;

✔️нескладний процес вступу;

✔️немає верхньої вікової межі для навчання;

✔️спеціальності, які потрібні на ринку праці в даний момент часу;

✔️диплом польської полеціальної школи дійсний у всіх країнах Європейського Союзу.

Які документи потрібні для вступу?

Перш за все, визначтесь з навчальним закладом, до якого будете вступати та оберіть спеціальність. Перелік документів буде залежати від школи, яку ви оберете. До обов’язкового переліку документів належать:

  • ксерокопії 2-х паспортів (національного та закордонного);
  • свідоцтво про повну загальну середню освіту;
  • медична довідка;
  • 2 фотографії (такого ж типу, як для візи).

Отже, основний документ – це свідоцтво про повну загальну середню освіту, яку ви отримали після закінчення навчання в Україні. Переклад свідоцтва не потрібен. Якщо ж у вас свідоцтво старого зразка, потрібен буде апостиль або завірений переклад. Детальніша інформація – у вашій поліцеальній школі. Знадобляться і базові знання польської мови.

Поліцеальні школи в Польщі зможуть надати вам всі документи про ваше зарахування, а також про кількість навчальних годин тощо. Завдяки таким документам ви зможете отримати карту побиту або національну візу для навчання. Для вас буде спрощено процедуру отримання національної робочої візи або ж карти тимчасового перебування після того, як ви закінчите навчання та отримаєте свідоцтво.

Навчання для дорослих в Польщі може бути як безкоштовним, так і платним. Все залежить від регіону, де ви будете навчатися та від умов, які запропонує школа. У деяких школах існує вступний збір на навчання, у деяких просять оплатити страховку тощо.

Вам потрібно володіти польською мовою на базовому рівні, адже навчання буде проходити польською. У поліцеальних школах, на відміну від університетів, не проводиться навчання англійською мовою. Ви будете слухати лекції польською, здавати іспити, виконувати різні завдання від викладачів. Тому після закінчення школи ви не тільки здобудете професійні навички, але й будете набагато краще володіти польською.

Відвідувати заняття потрібно обов’язково, інакше вам доведеться заплатити штраф. Розмір такого штрафу може скласти біля 270 злотих за кожен місяць навчання. Може бути й інше покарання за прогули занять – закриття візи та депортація, заборона в’їжджати до країн шенгенської зони впродовж кількох років.

Усі спеціальності формуються згідно запитів ринку праці. Тому після успішного закінчення такої школи ви швидко знайдете для себе роботу. Отримавши диплом про закінчення такого навчання, ви зможете працювати як у Польщі, так і в інших країнах ЄС.

При поліцеальних школах створені спеціальні агенції, які допомагають випускникам знайти хорошу роботу згідно спеціальності.

У такого навчання є й незначні недоліки. У поліцеальних школах немає поділу на групи за досвідом та рівнем підготовки. Ще один незначний мінус – це більш тривалий термін навчання, ніж на професійних курсах. Проте ви отримуєте більше знань та навичок, ніж на курсах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *