fbpx

Блог

Які витрати чекають на заробітчан при в’їзді в Польщу?

Важливий момент, з яким стикаються заробітчани перед виїздом на роботу в Польщу – це скільки варто брати з собою грошей та які витрати вони понесуть на початку.

Чесно кажучи, ми часто чуємо це запитання від наших клієнтів, а особливо від тих, хто їде на заробітки вперше і взагалі не орієнтується в польських “прайсах”.

Отже, давайте виділимо декілька основних пунктів витрат, з якими ви точно зіткнетесь.

1. Витрати на доїзд
Перше, що ви робите перед виїздом – шукаєте чим будете добиратись до місця роботи. У вас є декілька варіантів: автобусом, з перевізниками або літаком. Вартість поїздки до Польщі автобусом буде коливатись в межах 1000-2500 грн, залежить звісно звідки ваш виїзд і до якого саме міста ви направляєтесь. Вартість доїзду до Польщі з перевізниками, з якими ми співпрацюємо в межах 200-300 зл, виїзд з Луцька/Рівного/Львова.

Коли ви потрапляєте в Польщу у вас буде необхідність скористатись громадським транспортом або таксі. Квитки можуть бути 20-ти хвилинні, 75-хвилинні, добові, квитки вихідного дня та 30-ти денні. Проїзний квиток в різних містах Польщі може відрізнятися ціною, але в середньому одноразовий квиток на 20 або 75 хвилин коштує в межах 3-5 зл. 30-ти денний – 100-120 зл.
Детальніше про громадський транспорт, квитки на проїзд та таксі напишемо в наступній статті.

2. Витрати на житло
Перед виїздом на роботу вам слід потурбуватися про те, де ви будете проживати – в основному агенції надають місця для проживання від роботодавця. Тут може бути декілька варіантів розвитку подій: житло може надаватись вам безкоштовно, тоді не потрібно хвилюватись про це. Є інша сторона медалі – в більшості випадків, і на наших вакансіях, зокрема, житло платне. Вартість проживання на мешканні від наших роботодавців в середньому 150-500 зл. Багато хто практикує вилучення цієї суми із заробітної плати. Але буває і таке, що оплата за житло здійснюється наперед, вам слід це враховувати.

Крім того, зараз досі триває період проходження обов’язкової обсервації, і так само різні роботодавці по різному встановили правила користування тимчасовим житлом. Одні беруть завдатки і згодом повертають кошти, інші надають житло безкоштовно, треті встановлюють повну оплату без повернення коштів.

3. Витрати на сімкарту

Наші клієнти знають, що польську сімкарту можна придбати і у нас. Аналогічно у більшості агенцій з працевлаштування в Україні є така послуга при підготовці пакету документів для своїх клієнтів. Однак у разі, якщо ви не придбали сімку в Україні, вам необхідно буде зробити це вже безпосередньо на території Польщі.

Стартові пакети або SIM-картку в Польщі можна придбати в будь-якому торговому центрі, на вокзалі, в кіосках і тд, проте варто зазначити, що хоч де б було придбано SIM-картку, вона має бути зареєстрована в офісі мобільного оператора. Реєстрацію можна здійснити із закордонним паспортом. Ціни в польських мобільних операторів коливаються від 5 до 25 злотих.

4. Витрати на харчування
Одним з основних пунктів витрат є харчування. Всі ми любимо поїсти, але потреби у кожного різні, тому витрати на харчування однозначно в кожного будуть також різнитися. Порахуйте свій приблизний раціон вдома, переведіть в злоті. Орієнтовно стільки вам знадобиться на перший місяць до зарплати. Хтось може цілком і повністю задовольняти свої потреби, витрачаючи 400-500 зл (місяць), комусь достатньо 1000 зл.

5. Витрати на отримання медичної книжки
Якщо ви плануєте працювати в сфері громадського харчування або на заводі з виробництва консервів, на рибному заводі, вам буде потрібно санітарна книжка. Це вам обійдеться в 100-200 злотих. Часто роботодавець сам платить за її оформлення, а пізніше вираховує з зарплати.

Ми виділили основні моменти, які вам потрібно врахувати і постаратись правильно організувати свій бюджет. Виходячи чисто з практики, сума повинна бути 1000-1500 злотих на перший час. Цього вистачить з запасом, а все що залишиться привезете назад – такий розклад в рази кращий, ніж лишитись з пустими руками.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *