Нові вимоги щодо перетину кордонів з Польщею

У Польщі змінились правила перетину кордону для пасажирів авіатранспорту.

Було введено, що з 10 липня особи, які прибувають в країну літаком, зобов’язані перед вильотом заповнити електронну карту місцеперебування мандрівника” (karta lokalizacji podróżnego). Таку вимогу передбачає розпорядження Ради Міністрів Польщі від 9 липня 2021 року .

Як йдеться у розпорядженні, пасажири можуть отримати від персоналу літака паперовий документ, якщо не мають можливості напередодні заповнити його в електронному форматі. Дані, внесені до цієї карти, передадуть повітовому санітарному інспектору, який діє на території, де проживає або тимчасово перебуває мандрівник.

Віцеміністр закордонних справ Польщі Пйотр Вавжик наголосив, що зміни до законодавства стосуватимуться також громадян Польщі, які повертаються з відпочинку закордоном. За його словами, цей документ буде однією з умов перетину польського кордону під час пандемії.

Крім цього, у Польщі розширили перелік осіб, які після прибуття на територію країни не мусять проходити 10-денний карантин. Відтепер до нього також входять громадяни тих країн, з якими Польща узгодила спеціальні правила пасажирського руху під час пандемії. Поки що серед цих країн є лише Туреччина.

На додачу, після перетину зовнішніх кордонів ЄС від обов’язкової самоізоляції у Польщі звільнені мандрівники зі зони Шенген, які мають міжнародні COVID-сертифікати. Ті, у кого немає такого документа, можуть пройти ПЛР-тест впродовж 48 годин після в’їзду до Польщі.

Варто наголосити, що обмеження та особливі вимоги щодо перетину польського кордону не поширюються на осіб, які вакциновані затвердженими в ЄС препаратами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.