Нові правила в’їзду до Польщі з 30.03.2021

З 30 березня усі, хто подорожує до Польщі з країн, що не входять до зони Шенген, знову будуть змушені проходити 10-денний карантин. Досі від цього обов’язку звільнялись особи, які за 48 годин до перетину кордону отримали негативний результат ПЛР-тесту або швидкого тесту на антиген.

Однак починаючи з сьогоднішнього дня наявність негативного результату тесту на коронавірус, зробленого в Україні, не звільнятиме наших громадян від карантину. Звільнення від карантину можливе у разі отримання негативного результату тесту, зробленого у Польщі.

Як пояснив віцеміністр інфраструктури Польщі Мартін Горала, мандрівники, які прибувають до Польщі з Шенгенської зони, також будуть зобов’язані проходити карантин. Однак, вони можуть виконати тест на коронавірус за 48 годин до подорожі і уникнути самоізоляції у випадку, якщо його результат буде негативним.

Тим часом, мандрівники, які прибувають з України, будуть змушені одразу відправлятись на карантин. Якщо після прибуття вони захочуть пройти тест в одній з лабораторій на території Польщі, і отримають негативний результат, самоізоляцію можна буде завершити.

Особи, які в’їжджатимуть до Польщі з Шенгенської зони:

  • зобов’язані мати негативний результат тесту на COVID-19, зробленого не пізніше, ніж за 48 год. до перетину кордону;
  • вид тесту – PCR або антиген-тест;
  • обов’язок стосується осіб, які подорожують пішо, індивідуальним або пасажирським транспортом;
  • у разі відсутності негативного результату тесту на COVID-19, особи скеровуватимуться на карантин.

    Речник польського уряду Пйотр Мюллер зазначив, що існуватимуть винятки для водіїв-далекобійників або осіб, які навчаються в Польщі, щоб уникнути відбування карантину після приїзду з-за кордону. Однак він не уточнив, чи ці винятки й надалі стосуватимуться всіх приїжджих, чи тільки тих, хто прибуватиме до Польщі з країн Шенгенської зони.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.