Як перевірити документи на легальність?

Як самостійно перевірити документи для працевлаштування в Польщі?

Останнім часом частенько,  переглядаючи статті новин, що пов’язані з українцями в Польщі,  натрапляємо на новини про затримання громадян України на польському кордоні з фальшивими документами. Ситуація розповсюджена, і не є чимось новим та надзвичайним. Але це надихнуло нас написати статтю про те, як перевіряти документи аби не потрапити в ряди тих, кого обдурили.

Як перевірити роботодавця?

 На сторінці Головного статистичного управління у базі даних (REGON) без проблем можна перевірити роботодавця www.stat.gov.pl. Перевірте NIP і REGON компанії зазначеної в документах на сайті Державного судового реєстру. www.ekrs.ms.gov.pl

NIP — це польський ідентифікаційний номер платника податків, що складається з 10 цифр, одержуваний фізичними і юридичними особами.

REGON — 9-ти значний статистичний номер для юридичних осіб, які ведуть господарську діяльність на території Польщі.

Не менш корисний і Національний судовий реєстр. На сайті Реєстру в пошуку введіть назву зазначеної компанії і подивіться, чи збігається NIP і REGON із зазначеними в вашому документі. Також цю інформацію можна дізнатись за телефоном у самої компанії, зазначеної у запрошенні.

Легальність агенції праці можна перевірити за посиланням www.kraz.praca.gov.pl в Національному реєстрі агентств з працевлаштування. Адже незареєстрована агенція не має жодного права провадити посередницьку діяльність. Доступ до бази безкоштовний.

Як перевірити запрошення?

Шукаємо в запрошенні НіП та вводимо його в KRS, так ви отримаєте інформацію про те, коли була заснована фірма і хто засновник, юридичну адресу. Звертайте увагу, чи є електронний підпис в запрошенні на роботу від Urząd Pracy і як він виглядає. Часто шахраї надають не готове запрошення від Уженду, а заяву про намір його отримати, так званий «wniosek».

Варто пам’ятати, що Прикордонні служби «допомагають» українцям повернутись додому, саме через сумнівні запрошення. Тому перш, ніж виїхати за кордон варто перевірити фірму, в якій плануєте працювати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.