Як заповнити і подати декларацію PIT-37?

Заповнити декларацію PIT-37 насправді нескладно. Достатньо покроково заповнювати усі необхідні поля в уже готовому бланку. Заповнити і подати декларацію PIT-37 можна декількома способами:

 • Заповнити звичайну паперову декларацію і віднести її безпосередньо в податкове управління за місцем проживання.
 • Надіслати заповнену декларацію в поштовому відділенні Пошти Польської (зауважте: при відправленні заказним листом, днем подачі декларації буде вважатись день її відправлення поштою; при відправленні звичайним листом, днем подачі буде день отримання декларації податковим управлінням).
 • Заповнити онлайн декларацію, за допомогою спеціальної програми і відправити за допомогою мережі Інтернет.
 • В найближчому консульстві Польщі на території країни перебування.

Найзручнішим звісно ж є варіант подання декларації через Інтернет. Дана опція стала можливою в Польщі ще з 2015 року і набула великої популярності. Такий спосіб подачі декларації є швидким і зручним та виключає необхідність витрачати додатковий час на похід в податкове управління чи у поштове відділення. Ще одним великим плюсом заповнення декларації через Інтернет є те, що спеціальна програма самостійно робить усі необхідні розрахунки, мінімізуючи можливість будь-якої помилки.

Для того, аби заповнити та подати декларацію PIT в електронному вигляді через інтернет, для початку необхідно завантажити спеціальну програму – вона є абсолютно безкоштовною. Завантажити програму можна на офіційному сайті податкової служби Польщі. Офіційною програмою для заповнення і подачі декларацій є e-Deklaracje. Окрім того, існує багато різноманітних аналогів, таких як PIT Format чи PIT Pro. Одним з найпопулярніших в Польщі сайтів для заповнення декларацій онлайн є також сайт ePity.

Перш ніж подати заповнену декларацію в податкове управління в Польщі, спочатку необхідно правильно розрахувати свій податок. Якщо ви робите розрахунок самостійно, в бланку, де ви заповнюєте декларацію, вже надано вам підказки стосовно того, як правильно вирахувати податок. До того ж, більшість даних ви просто перенесете з PIT-11, яку вам надішле заздалегідь роботодавець.

Якою є ставка податку PIT в Польщі?

Ставка податку PIT в Польщі стосується всіх податкових резидентів (як громадян Польщі, так і іноземців, що проживають і отримують дохід тут більше ніж 183 дні на рік). Якщо ваш сумарний дохід за рік складає до 85 528 злотих (з вирахуванням суми, що зменшує податок), то такий дохід обкладається податком у розмірі 18%. Якщо ваш сумарний дохід за рік перевищує 85 528, то такий дохід обкладається податком у розмірі 32%.

Існує також поняття неоподатковуваного річного доходу (kwota wolna od podatku). Це певна сума від річного доходу фізичних осіб, що працюють в Польщі, яка не підлягає оподаткуванню. З 1 січня 2018 року неоподатковуваний річний дохід виглядає наступним чином:

 • до 8 000 злотих – неоподатковуваний дохід 8 000 злотих
 • до 13 000 злотих – неоподатковуваний дохід 8 000 злотих
 • до 85 528 злотих – неоподатковуваний дохід 3 091 злотих

⠀Якщо ваш сумарний річний дохід складає до 8 тисяч злотих – ваш податок складатиме 0%, якщо до 13 тисяч – 8 тисяч із них оподаткуванню не підлягають, якщо протягом року ваш дохід складає до 85 528 злотих, ви не будете сплачувати податок за 3 091 злотих.

Які відрахування із зарплати робить роботодавець в Польщі?

Протягом року роботодавець в Польщі вже робить відрахування від вашої заробітної плати. Усі ці відрахування повинні бути вказані в декларації PIT-11, яку роботодавець зобов’язаний надіслати своєму працівнику до кінця лютого кожного року. Кожного місяця роботодавець сплачує за працівника наступні кошти:

 • пенсійне страхування – 9,76 % від з/п брутто;
 • страхування від нещасних випадків – 1,8% від з/п брутто;
 • рентне страхування (на випадок пенсії по інвалідності) – 6,5% від з/п брутто;
 • страховий внесок у Фонд зайнятості (FP) – 2,45% від з/п брутто;
 • страховий внесок у Фонд гарантування винагород працівникам (FGŚP) – 0,1% від з/п брутто.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.