Що необхідно знати про PIT-11 та PIT-37?

Працюючи в Польщі, в першу чергу, необхідно знати, що податки тут повинні сплачувати не лише громадяни Польщі, а й іноземці, які отримують доходи на території цієї країни.

PIT (від англ. Personal Income Tax) – це податок на доходи фізичних осіб в Польщі, який сплачує кожна особа, яка отримує доходи в Польщі, незалежно від того, чи є вона громадянином цієї країни. Згідно з польським законодавством, з 1 лютого до 30 квітня кожного року працівник, який отримував доходи в Польщі протягом попереднього року, обов’язково повинен подати в податкове управління (US – Urząd Skarbowy) спеціальний розрахунок про доходи – податкову декларацію PIT.

Крайнім терміном подачі декларації є 30 квітня. Розглянемо що таке PIT-11 та PIT-37.

PIT-11 – це документ, який отримує кожен легально працевлаштований працівник в Польщі від свого роботодавця. Роботодавець зобов’язаний надіслати своєму працівнику PIT-11 до кінця лютого. В PIT-11 містяться всі дані про доходи працівника, які він отримав протягом минулого року, працюючи на даного роботодавця, а також інформація про вже виплачені відрахування з заробітної плати авансові платежі податку на прибуток, соціальне і медичне страхування. Отож, PIT-11 включає в себе наступну інформацію:

  • Дохід працівника (przychód) – сума заробітної плати працівника.
  • Витрати (koszty uzyskania przychodów).
  • Прибуток – це та сума коштів, яку власне здобув працівник. Прибуток розраховується за принципом дохід мінус витрати.
  • Авансові платежі, сплачені роботодавцем.
  • Відрахування на соціальне страхування.
  • Відрахування на медичне страхування.

Зверніть увагу! Якщо протягом року ви працювали у різних роботодавців, ви отримаєте PIT-11 від кожного роботодавця окремо.

PIT-37 – це власне і є та податкова декларація про доходи, яку ви повинні заповнити і подати в податкове управління (Urząd Skarbowy) в Польщі. PIT-37 заповнюється на основі отриманого від роботодавця документу PIT-11. Подати заповнену декларацію про доходи за минулий рік необхідно до 30 квітня наступного року. Наприклад, декларацію  про доходи PIT-37 за 2020 рік слід подати до 30 квітня 2021 року.

⠀Декларація PIT-37 заповнюється всіма особами, які протягом певного часу у минулому році працювали в Польщі за трудовим договором (umowa o pracę) або за цивільно-правовими договорами (umowa zlecenia, umowa o dzieło) і не займалися підприємницькою діяльністю.

Зверніть увагу! Ви повинні заповнити до 30 квітня лише одну декларацію PIT-37, навіть якщо протягом року працювали у різних роботодавців і отримали декілька PIT-11 (від кожного роботодавця окремо).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.